כמה זמן לוקח לקבל צו קיום צוואה

כמה זמן לוקח צו קיום צוואה מקוונת או צו ירושה מקוון? בקשה למתן צו קיום צוואה מקוונת או בקשה למתן צו ירושה מקוונת מוגשות לרשם הירושה, במטרה להביא למימוש ירושה. כמה זמן לוקח צו קיום צוואה? / כמה זמן לוקח להוציא צו ירושה?

הגשת בקשה מקוונת למתן צו קיום צוואה

לאחר פטירתו של אדם אשר השאיר צוואה יש להגיש בקשה לרשם הירושה או לבית הדין הרבני על מנת לקבל צו קיום צוואה. במידה שאין צוואה יש להגיש בקשה למתן צו ירושה והעיזבון יחולק על פי דין הקבוע בחוק הירושה.

צו קיום צוואה או צו ירושה הינם בעלי תוקף משפטי מחייב דומה לפסק דין. באמצעות הצו ניתן להביא למימוש הירושה, הן לגבי כספים בבנקים, הן לגבי רישום דירת ירושה והן לגבי נכסים אחרים.

בעבר הבקשה הייתה מוגשת למשרדי הרשם לענייני ירושה בקשה פיזית וההליך עד מימוש הירושה היה אורך זמן רב.

כיום בעידן הממוחשב והמקוון, מגישים בקשה לצו קיום צוואה באופן מקוון החוסכת זמן רב.

לוחות זמנים בבקשה למתן צו קיום צוואה

עורך דין לענייני ירושה יסביר לכם כיצד צו הירושה או צו קיום הצוואה ישפיע עליכם ועל זכויותיכם. לאחר מכן עורך הדין יכין את הבקשה באופן מקצועי עם המסמכים הנלווים לה, המבקש יחתום וחתימתו תאושר על ידי עורך הדין, ואז הבקשה תוגש באופן מקוון לרשם הירושה.

הפקדת צוואה – תוך 7 ימים מיום הגשת הבקשה יש להפקיד את הצוואה אצל רשם הירושה.

פרסום הבקשה – רשם הירושה דואג לפרסום הבקשה בעיתונות, כדי שאם יש מתנגדים לקיום צוואה זו, יוכלו להגיש התנגדותם. ניתן להתנגד לבקשה עד 14 יום מהפרסום.

תגובת האפוטרופוס הכללי – רשם הירושה מעביר את הבקשה לאפוטרופוס הכללי, אשר אמור להגיב תוך 45 ימים מיום הגשת הבקשה.

הצו מונפק דיגיטלית ומועבר ישירות לכתובת המייל שהוזנה בעת הגשת הבקשה וכן לגופים המוסדיים הרלבנטיים.

כמה זמן לוקח צו קיום צוואה אם יש התנגדויות?

אם יש התנגדויות או החלטה של האפוטרופוס הכללי להתערב, תועבר הבקשה לבית משפט לענייני משפחה וההליך יארך זמן רב. אם האפוטרופוס הכללי מחליט שלא להתערב ואין התנגדויות, הצו אמור להינתן בסמוך לכך, תלוי בעומס במשרד רשם הירושה.

תכלס, כמה זמן לוקח לקבל צו קיום צוואה?

כאמור לעיל ישנם לוחות זמנים קשוחים שיש לעבור עד לקבלת צו קיום צוואה או צו ירושה. יחד עם זאת לפעמים תגובת האפוטרופוס הכללי ניתנת לפני 45 יום, ולעתים יש עיכובים מעבר ל-45 יום. התשובה לשאלה כמה זמן לוקח לקבל צו קיום צוואה תלויה באיזו לשכת רשם הירושה מוגשת הבקשה ובאיזה מועד. מניסיוננו לעתים אפשר לקבל צו לפני 45 יום ולעתים לוקח חודשיים שלושה עד לקבלת צו.
בכל מקרה תחששו ממי שמבטיח לכם זמן מסוים, ולא מעלה בפניכם את הסיכונים לעיכובים.

כמה זמן לוקח לממש צו ירושה?

לאחר קבלת צו ירושה צריך לממש אותו באמצעות רישום דירה שהתקבלה בירושה בטאבו או מימוש ירושת חשבון בנק. זמן זה צריך לקחת בחשבון בחישוב הזמן הכולל מתחילת התהליך, כמה זמן לוקח לקבל ירושה?

עלות בקשה למתן צו קיום צוואה או צו ירושה

אגרת בקשה למתן צו קיום צוואה או צו ירושה בהגשה פיזית – 503 ₪.

אגרה מופחתת לבקשה מקוונת – 428 ₪.

אגרת הוצאות פרסום בעיתון – 130 ₪.

משרדו של עו"ד ונוטריון יצחק גולדשטיין מתמחה במגוון שירותים משפטיים הקשורים לשמירת העושר המשפחתי, לרבות עריכת צוואה, בקשה לקיום צוואה, התנגדות לצוואה, ניהול עיזבון, עריכת הסכמי חלוקת עיזבון, ניהול הליכים בבית המשפט לענייני משפחה ואצל הרשם לענייני ירושה, וליווי משפטי אישי ומסור.

הידע והניסיון המשפטי והכלכלי של משרדנו עומד לרשות לקוחותיו בתיקי עיזבון בהם מעורבים בדרך כלל היבטים עסקיים ומסחריים בקנה מידה משמעותי.

אם אתם מחפשים עורך דין מקצועי ושירות מצוין בתחומי הירושה, הצוואות והעיזבון, משרדנו עומד לרשותכם.

ניתן ליצור עימנו קשר בטל':  03-5758484 או במייל: main@ygoldlaw.co.il.


כל הזכויות לתוכן האתר שמורות לבעליו. תוכן האתר אינו מהווה יעוץ משפטי, אינו מקיים יחסי עורך דין לקוח, ואינו מהווה תחליף להתייעצות פרטנית עם עורך דין העוסק בתחום. המסתמך/ת על המידע שבאתר עושה זאת על אחריותו/ה בלבד. בכל מקרה יש להיוועץ עם עורך דין ולא להסתמך על מקורות מידע כלליים. קריאה באתר מהווה הסכמה לתנאים אלו.