נוטריון ישראלי בשוויץ

כיצד אפשר לקבל אימות חתימה של ייפוי כוח או אישור חתימה על תצהיר בשוויץ? פעמים רבות יש דרישה של עורכי דין או גופים רשמיים האופציות העיקריות הן נוטריון ישראלי בחו"ל או בנציגויות ישראל בקונסוליה. אפשרות נוספת היא חתימה בפני נוטריון ישראלי בשוויץ בערים מרכזיות כמו בזל, ברן, לוגנו, לוצרן, ציריך ועוד. כל המידע להלן.

חתימת נוטריון ישראלי בשוויץ

לעתים נדרש אימות חתימה של ייפוי כוח בחו"ל. לפעולות כגון רכישת מקרקעין, או פעולות משפטיות אחרות בישראל, נדרש ייפוי כוח זה. כן נדרש אישור תצהיר כמו בעת חתימה על תצהיר מכירה או רכישה של מקרקעין (דוח למיסוי מקרקעין), תצהיר בקשה לצו ירושה, תצהיר הסתלקות מירושה, תצהיר זיהוי במקרקעין.

נוטריון ישראלי בחו"ל יכול לחתום, לאמת ולאשר בשנית תנאים: הפעלתו אינה אסורה על פי חוקי המדינה, וכאשר התעודה מיועדת לשימוש במדינת ישראל.

תקנה 26(ב) לתקנות הנוטריונים קובעת שעל נוטריון לשמור את חותמו, פנקסיו והכרטיס – במשרדו. לכן כשחותמים בפניו בחו"ל, את הפעולה נוטריונית בחו"ל כמו החתמת מסמכים, אישור מסמכים, רישום בפנקס הנוטריון ועוד, הוא מבצע בחזרתו לארץ ישראל תוך ציון כי החתימה בפניו נעשתה בחו"ל.

דוגמה למסמכים חתומים בפני נוטריון: אימות חתימה על טפסי מקרקעין, אימות חתימה על ייפוי כוח, אישור חתימה על תצהיר הסתלקות מירושה.

יתרונות של חתימה בפני נוטריון

נציגים דיפלומטי בקונסוליה של ישראל בחו"ל מוגבל באפשרויות שלו לעומת נוטריון.

  • נציגות ישראל בחו"ל אינה יכולה לערוך צוואות, לאמת הסכמי ממון בין בני זוג או לערוך מסמכים בעלי אופי משפטי. אך נוטריון יכול לעשות פעולות אלו.
  • נוטריון יותר זמין.
  • זמינות, לעומת הלחץ הרב בקונסוליה בכלל, שמצריך הקדשה של יום שלם לנושא, כשגם אז אי אפשר לחתום על יותר מכמה מסמכים ביום.

נוטריון הוא עורך דין בעל ותק של לפחות 10 שנים, עם עבר נקי, שעבר הכשרה מיוחדת וועדה של משרד המשפטים בחרה בו לתפקיד. מדובר בתפקיד מעין ציבורי, בעל חשיבות רבה. האישורים העיקריים הם אימות חתימה על ייפוי כוח נוטריוני, אישור חתימת תצהיר, ואישור תרגום נוטריוני.

אישור נוטריוני בשוויצריה – סיכום

אם אתם צריכים נוטריון ישראלי בשוויץ בכלל או בערים שונות כמו בזל, ברן, לוגנו, לוצרן, ציריך ואחרות, אתם מוזמנים לפנות אלינו וננסה לסייע לכם.

דילוג לתוכן