עמוד הבית >> עורך דין ליטיגציה >> עורך דין לשון הרע

עורכי דין דיני לשון הרע והוצאת דיבה

תביעות לשון הרע נעשות נפוצות במיוחד לאור העלייה בפרסומים השלילים והשיימינג באינטנרט. מכיוון שתביעות דיבה הן עולם בפני עצמו חשוב להיות מיוצגים ע"י עורך דין שבקיא בתחום תביעות לשון הרע.  

תפקידיו של עורך דין לשון הרע

  • הגשת תביעות דיבה בגין הוצאת לשון, פרסום ביקורת שלילית, "פייק ניוז" או עלילות ושקרים כדי לפגוע. תביעות עם הוכחת נזק או ללא הוכחת נזק.
  • הסרת פרסומים פוגעים במדיה, ברשת האינטרנט וברשתות החברתיות.
  • הגנה על נתבעים בתביעות לשון הרע, במיוחד כאשר לא היה פרסום פוגע, והתביעה הוגשה רק למטרת סחיטה, כמו למשל תביעות נגד אישי ציבור או חושפי שחיתויות, כדי להביא לעצירת פעילותם בתיקון עוולות.

לשון ברע והוצאת דיבה באינטרנט

בשנים האחרונות, השיימינג הפך לנפוץ, ומספיק הקשה על מקלדת כדי להרוס חיים של בן אדם, לפגוע בשמו הטוב, במשפחתו, בעסקיו, בעתידו האישי והמקצועי ובבריאותו.  הפרסום באינטר מתאפיין בתפוצה הרחבה של הדברים באינטרנט, נותן מכפיל כוח לכל פרסום "צהוב". הוא גם מתאפיין בקלות הרבה לבצע פרסום פוגעני שיגיע לרבים. גם השיתופים של המידע גורמים לתפוצה הרחבה שלו.

סוג תביעות נוסף הוא בגין עיקול חשבון שלא כדין, אשר גרם לפגיעה בשם הטוב של הנפגע.

גם הגשת תלונת שווא למשטרה על הטרדה או אלימות עלולה לעלות ביוקר למתלונן אשר חשוף לתביעת לשון הרע.

אחד הכלים העומדים לנפגע הוא תביעת לשון הרע בגין הוצאת דיבה, וכן דרישה לתיקון העוולה. במקרים רבים בתי המשפט החמירו מאוד על פרסום פוגעני ברשת, ופסקו פיצויים המגיעים למאות אלפי ₪, כדי לפצות את הנפגע וכדי להרתיע את מי שחושב לפרסם לשון הרע.

חשוב לדעת שלא כל פרסום הוא לשון רע. כך למשל אין עילה אם יש לנתבע הגנה של אמת דיברתי (בניגוד לדין העברי בו לשון הרע זה גם על דברי אמת). אין עילה אם לנתבע יש הגנה שהוא אמר את הדברים בתוך הליך משפטי. הגנה נוספת היא שהפרסום נעשה בתום לב.

בגלל שלא מדובר רק בנושא כספי, אלא בחיים ממש, חשוב להיות מיוצג ע"י עו"ד הטוב והמקצועי ביותר. חשוב שעוה"ד יהיה בקיא בדיני לשון הרע, ובנושא פרסום באינטרנט.

דילוג לתוכן