עמוד הבית >> עורך דין ירושות וצוואות

עורך דין צוואות וירושות

עורך דין צוואות וירושות יצחק גולדשטיין – מומחה מומלץ ובעל ניסיון מעל 35 שנה בסכסוכי ירושה מורכבים. משרד יצחק גולדשטיין, עורכי דין לענייני ירושה וצוואה, בתל אביב רמת גן והמרכז, עוסק בנושאים הקשורים אל דיני ירושות, צוואות ועיזבונות, ובין השאר בהתנגדות לצוואה, הוצאת צו, חלוקת נכסי המנוח, מס עיזבון, ניהול עיזבון וניהול תיקים של סכסוכים בין יורשים בבית המשפט.

סכסוכי ירושה בין אחים ויורשים הינם שונים ובעלי מאפיינים מיוחדים. בדרך כלל הסכסוך הוא בין קרובים ובני משפחה. המוריש שהוא בעל הדעה לכאורה אינו בחיים כדי להביע את דעתו. לטענות על גזלת נכסי עיזבון או צוואה פסולה, השלכות כספיות כבדות. נתונים אלו משפיעים על עצימות הגבוהה של סכסוכי יורשים. המקור לסכסוכים בין היורשים נובע בדרך כלל מעריכת צוואה לא ברורה או מטענות על גזל הירושה בחיי המוריש.

על מנת לשמור על זכויותיכם מומלץ להיעזר בשירותיו של משפטן מומחה לצוואות במספר צמתים חשובים בחיים. דיני הירושה משפיעים במספר שלבים:

השלב הראשון הוא עוד בחיים – על האדם הנבון לתכנן בעזרת עורך דין לענייני צוואות וירושות את חלוקת מסת נכסיו לאחר פטירתו, בין יורשיו. 

עורך דין עריכת צוואה יצחק גולדשטיין

עריכת צוואה – בשלב זה יתכן שאדם יבחר בדרך של עריכת צוואה כדי לקבוע את חלוקת הנכסים. יתכן גם שיבחן את המצב ויחליט שהחלוקה על פי ברירת המחדל של חוק הירושה היא פתרון טוב עבורו.

משפטן מומחה ימנע מלכתחילה מלחמות ירושה עתידיות, באמצעות צוואה חוקית מדויקת, תוך שימוש בידע שצבר בחוק והפסיקה הרלוונטית. עוה"ד ינתח וימליץ לכם האם במקרה הספציפי עדיפה חלוקת מתנות בחיים או צוואה, ואם עדיף צוואה הדדית או רגילה.

שלב שני לאחר פטירה – היורשים בודקים מה ההליכים הנדרשים כדי לקבל צווי ירושה או קיום צוואה, כיצד לממש את העיזבון, האם נדרש מנהל עיזבון, ומה דרך החלוקה העדיפה. בשלב זה גם מתגלעים עיקר סכסוכי הירושה.

צו ירושהעם פטירתו של אדם היורשים פונים לעורך דין על מנת לקבל צו ירושה ברשם הירושה או בבית דין הרבני במקרה שאין צוואה, או צו קיום צוואה כאשר ישנה. חשוב להיעזר בעו"ד מומלץ שמתמצא בחוק, בתקנות ובפסיקה וכן בהיבטים המשפטיים הרלוונטיים לנושא.

עורך דין צוואות וירושות

חלוקת ירושה

חלוקת ירושה – כאשר יורשים עומדים בפני חלוקת עיזבון על פי דין כשאין צוואה, עליהם להיעזר בעו"ד שיודע כיצד לחלק את העיזבון לפי החוק גם במקרים סבוכים כמו חלוקה בין אחים, להגיש בקשה לצו קיום, לרשום את הנכסים על שם היורשים והכל תוך שמירה על המשפחה. עורך הדין גם ידע למנוע מכם מוקשים כמו סוגיות מיסוי, בעלות ועוד.

הסכם חלוקת עיזבון או הסתלקות מירושה – אם אתם נדרשים לערוך הסכם בין היורשים לגבי אופן חלוקה העיזבון, כך שימשיך לשרור שלום במשפחה, וגם תוכלו לחסוך במסים, או במקרה שאחד מבני המשפחה מעוניין להסתלק מהעיזבון לטובת הורה או לטובת כל היורשים, חשוב שתעזרו בעורך דין עיזבונות מומלץ אשר ידע לנווט אתכם בתוך המים העמוקים.

עו"ד התנגדות לצוואה

התנגדות לצוואה וסכסוכי ירושה – שלב נוסף שקורה פעמים רבות, הוא מחלוקות וסכסוכים בין היורשים, שמתנהלים בבית משפט לענייני משפחה. לפעמים ישנם מלחמות גם בין הקרובים ביותר כמו אחים או הורים, בשאלות האם הייתה צוואה או לא, מה משמעות הצוואה, התנגדות לצוואה, האם יש להם חובות לעיזבון, או העיזבון חייב להם כסף וכו'. האפוטרופוס הכללי הוא צד לסכסוכים אלו.

עורכי דין לסכסוכי ירושה

מימוש צו ירושה בחשבון בנק – מקרה נוסף בו חשוב להיעזר בעורכי דין הוא כאשר קיבלתם חשבון בנק של המנוח, אך אתם מתקשים להעביר את הכסף, או ניירות הערך לרשותכם. למשל אם אחד היורשים על פי צו הקיום לא מוכן לחתום לבנק על הסכמתו לחלוקה, הבנק ידרוש מכם צו שיפוטי בעניין. לצורך כך תפנו למומחה שידע להגיש בשבילכם בקשה מהירה לקבלת הכספים.

משפטן מקצועי ידע במקרים שהדבר מתאפשר, לגשר בין הצדדים לתועלת כולם, וככל שהדבר יידרש הוא ילחם וישמור על זכויותיכם.

מיסוי ירושה – בעת חלוקת העיזבון עולות פעמים רבות שאלות מיסוי בעלות השלכות כספיות עצומות. חשוב מאוד להתייעץ עם עורך דין למיסוי ירושות וצוואות על מנת לשמור על העיזבון.

איתור צוואה – כשיש לכם קושי לאתר צוואה, או שאתם לא בטוחים אם עו"ד של ההורים ערך אחת כזו, תעזרו בעורך דין לענייני צוואה שיבדוק עבורכם עניינים אלו בצורה מקצועית.

עו"ד לצו ירושה מומלץ

צו ירושה או צו קיום צוואה – תפקיד נוסף של עוה"ד הינו לממש את העיזבון ע"י הוצאת צו ירושה או צו קיום צוואה. חשוב להגיש את הבקשה סמוך לאחר הפטירה, שכן עד למתן צו עלול לקחת זמן, ובינתיים אתם לא יכולים לגשת לכספים בחשבון הבנק, ולעשות פעולות משפטיות בנכסי המוריש.

ניהול עיזבון – כאשר העיזבון כולל נכסים מורכבים ורבים, ישנם חובות של העיזבון או חובות לעיזבון, סכסוכים בין יורשים, אי וודאות מי היורשים ובמקרים רבים נוספים, בית המשפט קובע כי יש למנות מנהל עיזבון זמני או קבוע. על עוה"ד מנהל עזבון להיות בקיא בדיני צוואות ועיזבונות, לדעת לנווט את היורשים להסכמות, לנהל הליכים משפטיים עבור העיזבון, לטפל בנכסים שהותיר המוריש ולחלק את העיזבון, והכל לפי הוראות בית המשפט שמינה אותו.

דירה שהתקבלה בירושה – אם המנוח הותיר דירה, תתייעצו עם עו"ד מקצועי כיצד לרושמה בטאבו וכיצד לחלק את הדירה או הדירות ביניכם, בתשלום מס מופחת וכן פחות חיכוכים משפחתיים. תתייעצו עם עוה"ד גם כיצד להשכיר את הדירה עד לקבלת צו קיום, ומה לעשות עם יורש שטוען שיש לו זכויות בדירה, כי הוא היה גר שם עם ההורים.

עורכי דין לענייני ירושה וצוואה

תפקיד עורך דין לענייני ירושה וצוואה

שאלתם את עצמכם מדוע יש צורך להעזר בעורך דין ואי אפשר לעשות פעולות משפטיות בעיזבון לבד? למשרדנו הגיעו מקרים של אנשים שכתבו לבד צוואות שלא היו תקפות, או אצל משפטן שאינו בקיא בעיזבונות, ומקרים של יורשים שחתמו על מסמכים ללא שהבינו שבכך הם מוותרים על המגיע להם, ועוד.

לכן, בכל אחת מהצמתים שלעיל חשוב ביותר להתייעץ עם מומחה לירושות וצוואות, אשר ייעץ לכם וילווה אתכם בהליך החשוב לשמירת האינטרסים שלכם ובכך ימנע נזקים בלתי הפיכים, ובמידת הצורך יגיש עבורכם תביעות ובקשות בבית המשפט למשפחה. עורך דין מקצועי יידע להימנע מטעויות עליהן עלולים לשלם ביוקר.

משרד עו"ד ירושה יצחק גולדשטיין

משרדנו מתמחה במגוון שירותים משפטיים, החל מייעוץ בנושא שמירת העושר המשפחתי, עריכת צוואה, בקשות לצווי ירושה וקיום צוואה, התנגדויות לצוואות, מינוי מנהל עזבון זמני וקבוע, עריכת הסכמי חלוקת עיזבון, ניהול העיזבון ומימוש נכסיו, תביעות מימוש זכויות יורשים ונהנים לפי צוואה, ניהול הליכים בבית משפט למשפחה או אצל רשם הירושות, תוך ליווי משפטי מסור.

הידע והניסיון המשפטי והכלכלי של משרדנו עומד לרשות לקוחותיו בתיקי העיזבון בהם מעורבים בדרך כלל היבטים עסקיים ומסחריים בקנה מידה משמעותי.

מחיר עורך דין צוואות וירושות

אם אתם מחפשים עו"ד מומחה לצוואות וירושות, שהוא גם ליטיגטור ומשפטן מוכשר, עורכי הדין במשרד יצחק גולדשטיין יעניקו לכם שירות משפטי מקצועי יחד עם יחס אישי. פנו למשרד לבדוק עלויות ולקבל הצעת מחיר. למרות שהמשרד ממקום באזור תל אביב, רמת גן והמרכז, הוא מעניק שירות משפטי בתחום צוואות וירושות בכל הארץ. 

על מנת לשמור על זכויותיכם תאמו פגישה כבר היום עם עורך דין יצחק גולדשטיין בטלפון 03-5758484.

תוכן עניינים
דילוג לתוכן