עורך דין ירושה, צוואות ועיזבון

משרד יצחק גולדשטיין, עורכי דין ירושות צוואות ועיזבון, עוסק בנושאים הקשורים לירושה וצוואה, ובין השאר בהתנגדות לצוואה, הוצאת צו ירושה, חלוקת ירושה, מס עיזבון, ניהול עיזבון וניהול תיקים של סכסוכים בין יורשים בבית המשפט.

מומלץ להיעזר בשירותיו של עורך דין ירושה במספר צמתים חשובים בחיים. דיני ירושה משפיעים במספר שלבים:

השלב הראשון הינו עוד בחיים – על האדם הנבון לתכנן בעזרת עורך דין לירושה וצוואות את חלוקת מסת נכסיו לאחר פטירתו, בין יורשיו.

עורך דין לעריכת צוואה

עריכת צוואה – בשלב זה יתכן ויבחר בדרך של עריכת צוואה כדי לקבוע את חלוקת הנכסים, ויתכן שיבחן המצב ויחליט שהחלוקה על פי ברירת המחדל של חוק הירושה היא פיתרון טוב.

עורך דין צוואות וירושות מומחה ימנע מלכתחילה מלחמות ירושה עתידיות, באמצעות צוואה חוקית מדויקת, תוך שימוש בידע שצבר בחוק הירושה והפסיקה הרלבנטית. עורך הדין ינתח וימליץ לכם האם במקרה הספציפי עדיפה חלוקת ירושה בחיים (מתנה מחיים) או צוואה, ואם עדיף צוואה, האם רצוי שזו תהיה צוואה רגילה או צוואה הדדית.

השלב השני הינו עם פטירתו של האדם – בשלב זה היורשים פונים לעורך דין לענייני ירושה על מנת לקבל צו ירושה, במקרה שאין צוואה, או צו קיום צוואה כאשר יש צוואה – חשוב להעזר בעורך דין ירושה / עורך דין צוואה! עורך דין לירושה וצוואות מתמצא בחוק הירושה ובהיבטים המשפטיים הרלוונטים לנושא.

עורך דין צוואה | עורך דין ירושה

מומלץ להיעזר בשירותי עורך דין צוואה / עורך דין לענייני ירושה

חלוקת ירושה – כאשר יורשים עומדים בפני חלוקת ירושה על פי דין כשאין צוואה, עליהם להיעזר בעו"ד שיודע כיצד לחלק את העיזבון לפי חוק הירושה גם במקרים סבוכים כמו חלוקת ירושה בין אחים, להגיש בקשה לצו ירושה, לרשום את הנכסים על שם היורשים והכל תוך שמירה על המשפחה. עורך הדין גם ידע למנוע מכם מוקשים כמו סוגיות מיסוי, בעלות ועוד.

הסכם חלוקת עיזבון או הסתלקות מירושה – אם אתם נדרשים לערות הסכם בין היורשים לגבי אופן חלוקה העיזבון, כך שימשיך לשרור שלום במשפחה, וגם תוכלו לחסוך במסים, או במקרה שאחד מבני המשפחה מעוניין להסתלק מהירושה לטובת הורה או לטובת כל היורשים, חשוב שתעזרו בעורך דין ירושה מומלץ שידע לנווט אתכם במים העמוקים.

עורכי דין לסכסוכי ירושה

התנגדות לצוואה וסכסוכי ירושה – שלב נוסף שקורה פעמים רבות, הוא המחלוקות וסכסוכים בין היורשים. בין השאר נחלקים היורשים, גם כשהם קרובים ביותר כמו אחים או הורים, האם הייתה צוואה או לא, מה משמעות הצוואה, התנגדות לצוואה, האם יש להם חובות לעיזבון, או העיזבון חייב להם כסף וכו'.

עורך דין מקצועי לענייני ירושה ידע במקרים שהדבר מתאפשר, לגשר בין הצדיים לתועלת כולם, וככל שהדבר יידרש הוא ילחם וישמור על זכויותיכם.

מיסוי ירושה – בעת חלוקת העיזבון עולות פעמים רבות שאלות מיסוי בעלות השלכות כספיות עצומות. חשוב מאוד להתייעץ עם עורך דין ירושה / עורך דין צוואות למיסוי ירושה על מנת לשמור על העיזבון.

ירושת חשבון בנק – מקרה נוסף בו חשוב להיעזר במשפטן מקצוען הוא כאשר הורישו לכם חשבון בנק, אך אתם מתקשים להעביר את הכסף, או ניירות הערך לרשותכם. למשל אם אחד מהיורשים על פי צו הירושה לא מוכן לחתום לבנק על הסכמתו לחלוקה, הבנק ידרוש מכם צו שיפוטי בעניין. לצורך כך תפנו לעו"ד ירושה שידע להגיש עבורכם בקשה מהירה לקבלת הכספים.

איתור צוואה – כשיש לכם קושי לאתר צוואה, או שאתם לא בטוחים אם עו"ד של הוריכם ערך אחת כזו, תעזרו בעורך דין לענייני צוואה שיבדוק עבורכם עניינים אלו בצורה מקצועית.

עו"ד לצו ירושה

צו ירושה או צו קיום צוואה – תפקיד נוסף של עוה"ד הינו לממש את הירושה ע"י הוצאת צו ירושה או צו קיום צוואה. חשוב להגש את הבקשה סמוך לאחר הפטירה, שכן עד למתן צו עלול לקחת זמן, ובינתיים אתם לא יכולים לגשת לכספים בחשבון הבנק, ולעשות פעולות משפטיות בנכסי המוריש.

ניהול עיזבון – כאשר העיזבון כולל נכסים מורכבים ורבים, ישנם חובות של העיזבון או חובות לעיזבון, סכסוכים בין יורשים, אי וודאות מי היורשים ובמקרים רבים נוספים, בית המשפט קובע כי יש למנות מנהל עיזבון זמני או קבוע. על עוה"ד מנהל העזבון להיות בקי בדיני הירושה, לדעת לנווט את היורשים להסכמות, לנהל הליכים משפטיים עבור העיזבון, לטפל בנכסים שהותיר המוריש ולחלק את הירושה, והכל לפי הוראות בית המשפט שמינה אותו.

דירה שהתקבלה בירושה – אם המנוח הותיר דירה בירושה, תתייעצו עם עו"ד לענייני ירושה כיצד לחלק את הדירה או הדירות ביניכם, בתשלום מס מופחת ופחות חיכוכים משפחתיים. תיוועצו בעוה"ד גם כיצד להשכיר את הדירה עד לקבלת צו ירושה, ומה לעשות עם יורש שטוען שיש לו זכויות בדירה, כי הוא היה גר שם עם ההורים.

עורך דין צוואה

תפקידו של עורך דין ירושה / עורך דין צוואה

שאלתם את עצמכם למה בעצם צריך עורך דין לענייני ירושה? למשרדנו הגיעו מקרים של אנשים שכתבו לבד צוואות שלא היו תקפות, או אצל עורך דין שאינו בקיא בענייני ירושה, ומקרים של יורשים שחתמו על מסמכים ללא שהבינו שבכך הם מוותרים על הירושה המגיעה להם, ועוד.

לכן, בכל אחת מהצמתים שלעיל חשוב ביותר להתייעץ עם עורך דין מומחה לענייני ירושה, אשר ייעץ וילווה אתכם לשמירת האינטרסים שלכם וימנע נזקים בלתי הפיכים, ובמקרה הצורך גם יגיש בקשות ותביעות לבית משפט לענייני משפחה. עורך דין לירושה וצוואות מקצועי יידע להימנע מטעויות עליהן עלולים לשלם ביוקר.

משרד עו"ד ירושה יצחק גולדשטיין לענייני ירושה, צוואות וניהול עיזבון

משרדנו מתמחה במגוון שירותים משפטיים, החל מייעוץ בדבר שמירת העושר המשפחתי, עריכת צוואות, בקשות למתן צווי ירושה וצווי קיום צוואה, התנגדויות לצוואות, מינוי מנהל עיזבון זמני וקבוע, עריכת הסכמי חלוקת עיזבון, ניהול העיזבון ומימוש נכסיו, תביעות למימוש זכויות היורשים והנהנים על פי צוואה, ניהול הליכים בבית המשפט לענייני משפחה ואצל הרשם לענייני ירושה, וליווי משפטי אישי ומסור.

הידע והניסיון המשפטי והכלכלי של משרדנו עומד לרשות לקוחותיו בתיקי העיזבון בהם מעורבים בדרך כלל היבטים עסקיים ומסחריים בקנה מידה משמעותי.

אם אתם מחפשים עורך דין צוואות וירושות, עורכי הדין במשרד יעניקו לכם טיפול משפטי מקצועי יחד עם יחס אישי.

על מנת לשמור על זכויותיכם תאמו פגישה עוד היום עם עו״ד ירושה בטלפון 03-5758484.

דילוג לתוכן