עורך דין ירושה, צוואות ועיזבון

משרד נוטריון עורך דין יצחק גולדשטיין, עורכי דין ירושות צוואות ועיזבון, עוסק בנושאים הקשורים לירושה וצוואה, ובין השאר בהתנגדות לצוואה, הוצאת צו, חלוקת נכסי המנוח, מס עיזבון, ניהול עיזבון וניהול תיקים של סכסוכים בין יורשים בבית המשפט.

סכסוכי ירושה הינם שונים ובעלי מאפיינים מיוחדים. בדרך כלל הסכסוך הוא בין קרובים ובני משפחה. המוריש שהוא בעל הדעה לכאורה אינו בחיים כדי להביע את דעתו. לטענות על גזלת ירושה או צוואה פסולה, השלכות כספיות כבדות. נתונים משפיעים על עצימות הגבוהה של סכסוכי יורשים. המקור לסכסוכים בין היורשים נובע בדרך כלל מעריכת צוואה לא ברורה או מטענות על גזל הירושה בחיי המוריש.

על מנת לשמור על זכויותיכם מומלץ להיעזר בשירותיו של עורך דין ירושות במספר צמתים חשובים בחיים. דיני הירושה משפיעים במספר שלבים:

השלב הראשון הוא עוד בחיים – על האדם הנבון לתכנן בעזרת עורך דין לענייני צוואה וירושה את חלוקת מסת נכסיו לאחר פטירתו, בין יורשיו. 

עורך דין עריכת צוואה

עריכת צוואה – בשלב זה יתכן ויבחר בדרך של עריכת צוואה כדי לקבוע את חלוקת הנכסים, ויתכן שיבחן המצב ויחליט שהחלוקה על פי ברירת המחדל של חוק הירושה היא פתרון טוב.

עורך דין מומחה ימנע מלכתחילה מלחמות ירושה עתידיות, באמצעות צוואה חוקית מדויקת, תוך שימוש בידע שצבר בחוק הירושה והפסיקה הרלוונטית. עוה"ד ינתח וימליץ לכם האם במקרה הספציפי עדיפה חלוקת ירושה בחיים (מתנה מחיים) או צוואה, ואם עדיף צוואה, האם רצוי שזו תהיה צוואה רגילה או צוואה הדדית.

השלב השני הוא עם פטירתו של האדם – בשלב זה היורשים פונים לעורך דין לענייני ירושות וצוואות על מנת לקבל צו ירושה במקרה שאין צוואה, או צו קיום צוואה כאשר יש צוואה. חשוב להיעזר בעו"ד מומלץ שמתמצא בחוק, בתקנות ובפסיקה וכן בהיבטים המשפטיים הרלוונטיים לנושא.

עורך דין צוואה | עורך דין ירושה

מומלץ להיעזר בשירותי עורך דין לענייני ירושה וצוואה

חלוקת ירושה – כאשר יורשים עומדים בפני חלוקת ירושה על פי דין כשאין צוואה, עליהם להיעזר בעו"ד שיודע כיצד לחלק את העיזבון לפי החוק גם במקרים סבוכים כמו חלוקה בין אחים, להגיש בקשה לצו ירושה, לרשום את הנכסים על שם היורשים והכל תוך שמירה על המשפחה. עורך הדין גם ידע למנוע מכם מוקשים כמו סוגיות מיסוי, בעלות ועוד.

הסכם חלוקת עיזבון או הסתלקות מירושה – אם אתם נדרשים לערוך הסכם בין היורשים לגבי אופן חלוקה העיזבון, כך שימשיך לשרור שלום במשפחה, וגם תוכלו לחסוך במסים, או במקרה שאחד מבני המשפחה מעוניין להסתלק מהירושה לטובת הורה או לטובת כל היורשים, חשוב שתעזרו בעורך דין ירושה מומלץ אשר ידע לנווט אתכם בתוך המים העמוקים.

התנגדות לצוואה

התנגדות לצוואה וסכסוכי ירושה – שלב נוסף שקורה פעמים רבות, הוא מחלוקות וסכסוכים בין היורשים, גם כשהם קרובים ביותר כמו אחים או הורים, האם הייתה צוואה או לא, מה משמעות הצוואה, התנגדות לצוואה, האם יש להם חובות לעיזבון, או העיזבון חייב להם כסף וכו'.

עורכי דין לסכסוכי ירושה

ירושת חשבון בנק – מקרה נוסף בו חשוב להיעזר בעורך דין הוא כאשר קיבלתם חשבון בנק בירושה, אך אתם מתקשים להעביר את הכסף, או ניירות הערך לרשותכם. למשל אם אחד היורשים על פי צו ירושה לא מוכן לחתום לבנק על הסכמתו לחלוקה, הבנק ידרוש מכם צו שיפוטי בעניין. לצורך כך תפנו לעו"ד ירושה שידע להגיש בשבילכם בקשה מהירה לקבלת הכספים.

עורך דין מקצועי לענייני ירושה ידע במקרים שהדבר מתאפשר, לגשר בין הצדדים לתועלת כולם, וככל שהדבר יידרש הוא ילחם וישמור על זכויותיכם.

מיסוי ירושה – בעת חלוקת העיזבון עולות פעמים רבות שאלות מיסוי בעלות השלכות כספיות עצומות. חשוב מאוד להתייעץ עם עורך דין למיסוי ירושות על מנת לשמור על העיזבון.

איתור צוואה – כשיש לכם קושי לאתר צוואה, או שאתם לא בטוחים אם עו"ד של ההורים ערך אחת כזו, תעזרו בעורך דין לענייני צוואה שיבדוק עבורכם עניינים אלו בצורה מקצועית.

עו"ד לצו ירושה

צו ירושה או צו קיום צוואה – תפקיד נוסף של עוה"ד הינו לממש את הירושה ע"י הוצאת צו ירושה או צו קיום צוואה. חשוב להגיש את הבקשה סמוך לאחר הפטירה, שכן עד למתן צו עלול לקחת זמן, ובינתיים אתם לא יכולים לגשת לכספים בחשבון הבנק, ולעשות פעולות משפטיות בנכסי המוריש.

ניהול עיזבון – כאשר העיזבון כולל נכסים מורכבים ורבים, ישנם חובות של העיזבון או חובות לעיזבון, סכסוכים בין יורשים, אי וודאות מי היורשים ובמקרים רבים נוספים, בית המשפט קובע כי יש למנות מנהל עיזבון זמני או קבוע. על עוה"ד מנהל עזבון להיות בקיא בדיני הירושה, לדעת לנווט את היורשים להסכמות, לנהל הליכים משפטיים עבור העיזבון, לטפל בנכסים שהותיר המוריש ולחלק את הירושה, והכל לפי הוראות בית המשפט שמינה אותו.

דירה שהתקבלה בירושה – אם המנוח הותיר דירה בירושה, תתייעצו עם עו"ד לענייני ירושה כיצד לחלק את הדירה או הדירות ביניכם, בתשלום מס מופחת וכן פחות חיכוכים משפחתיים. תתייעצו עם עו"ד גם כיצד להשכיר את הדירה עד לקבלת צו ירושה, ומה לעשות עם יורש שטוען שיש לו זכויות בדירה, כי הוא היה גר שם עם ההורים.

עורך דין צוואה

תפקידו של עורך דין ירושה / עורך דין צוואה

שאלתם את עצמכם למה בעצם צריך להיעזר בעו"ד לענייני ירושה ואי אפשר לעושת את הפעולות לבד? למשרדנו הגיעו מקרים של אנשים שכתבו לבד צוואות שלא היו תקפות, או אצל עורך דין שאינו בקיא בענייני ירושה, ומקרים של יורשים שחתמו על מסמכים ללא שהבינו שבכך הם מוותרים על ירושה המגיעה להם, ועוד.

לכן, בכל אחת מהצמתים שלעיל חשוב ביותר להתייעץ עם מומחה לירושות וצוואות, אשר ייעץ וילווה אתכם לשמירת האינטרסים שלכם וימנע נזקים בלתי הפיכים, ובמקרה הצורך גם יגיש בקשות ותביעות לבית משפט לענייני משפחה. עו"ד מקצועי יידע להימנע מטעויות עליהן עלולים לשלם ביוקר.

משרד עו"ד ירושה יצחק גולדשטיין לענייני ירושה, צוואות וניהול עיזבון

משרדנו מתמחה במגוון שירותים משפטיים, החל מייעוץ בדבר שמירת העושר המשפחתי, עריכת צוואות, בקשות למתן צווי ירושה וצווי קיום צוואה, התנגדויות לצוואות, מינוי מנהל עיזבון זמני וקבוע, עריכת הסכמי חלוקת עיזבון, ניהול העיזבון ומימוש נכסיו, תביעות למימוש זכויות היורשים והנהנים על פי צוואה, ניהול הליכים בבית המשפט לענייני משפחה או אצל הרשם לענייני ירושה, וליווי משפטי אישי ומסור.

הידע והניסיון המשפטי והכלכלי של משרדנו עומד לרשות לקוחותיו בתיקי העיזבון בהם מעורבים בדרך כלל היבטים עסקיים ומסחריים בקנה מידה משמעותי.

מחיר עורך דין צוואה ירושה

אם אתם מחפשים עורך דין צוואות וירושות, עורכי הדין במשרד יעניקו לכם טיפול משפטי מקצועי יחד עם יחס אישי. פנו למשרדנו על מנת לקבל הצעת מחיר.

על מנת לשמור על זכויותיכם תאמו פגישה עוד היום עם עו״ד ירושה בטלפון 03-5758484.

דילוג לתוכן