עמוד הבית >> עורך דין מקרקעין >> עורך דין משכנתא

עורך דין משכנתא

אזרחים רבים נוטלים משכנתא, ויש אומרים משכנתה, למימון רכישת דירתם. במספר צמתים חשובים לאורך חיי המשכנתא חשוב להיעזר בייעוץ עורך דין משכנתא.

יעוץ עורך דין בנטילת משכנתא

משכנתא משמעותה זכות במקרקעין לטובת בעל המשכנתא, שקיבל שעבוד ע"י הבעלים של המקרקעין.

בעת לקיחת הלוואה לרכישת דירה יש נושאים משפטיים חשובים שיש לקחת בחשבון.

הראשון הוא אופן רישום הדירה. אם ישנה בעיה ברישום כגון שיש טעות ודירות התחלפו, אין רישום ברור היכן הדירה וכו', הבנק עלול שלא ליתן משכנתא. לצורך כלך מומלץ להיוועץ עם עו"ד טרם ביצוע רכישה תוך הסתמכות על הלוואה מבנק למשכנתאות.

לאחר שיבלתם אישור על משכנתא, חשוב שתבינו על מה אתם חותמים. הסכם הלוואת משכנתא כולל סעיפים נוקשים מאוד כלפי נוטל ההלוואה, ולכן חשוב שתקבלו יעוץ מעורך דין לגבי תנאי שטר המשכנתא.

עליכם לחתום על מסמכים רבים מול עורך דין. כגון בקשה לרישום הערת אזהרה לטובת הבנק, וחתימה על שטרי משכנתא מול עו"ד. על עורך הדין להסביר לכם על מה אתם חותמים, ועל הויתור שלכם זכותכם לדיור חלוף ודיירות מוגנת.

עורך דין במימוש משכנתא

במקרה שנתקלתם באיום או הגשה בפועל של בקשת הבנק למימוש משכנתא בהוצאה לפועל, עליכם לפנות מידית לעורך דין. עורך הדין יסביר לכם על הזכויות השונות שעומדות לכם בהתנהלות מול הבנק, וכיצד לנהל מו"מ.

בכל מקרה חשוב לקבל ייעוץ מאת עורך דין בנקים שהוא גם עורך דין מקרקעין מקצועי שמכיר את התחום מכל צדדיו, מתוך ניסיון מעשי.

מושגים משפטיים בנושא משכנתאות

התחייבות לרישום משכנתא – לפני רישום הדירה על שמכם הבנק רושם התחייבות לרישום משכנתא.
שטרי משכנתא – במקביל לרישום הדירה על שמכם, אתם חותמים על שטרי משכנתא, אשר מוגשים לטאבו, ואז נרשמת זכות המשכנתא לטובת הבנק. בשטרות אלו רשומה התחייבותכם לבנק, ושעבוד הדירה לבנק עד לתשלום מלוא ההלוואה.
רישום משכנתא ברשות מקרקעי ישראל – פעמים שהדירה אינה רשומה בטאבו אלא ברמ"י. במקרה כזה לא רושמים את ההתחייבות לבנק בטאבו אלא ברשות מקרקעי ישראל (בעבר מנהל מקרקעי ישראל). אם יתאפשר לכם אחר כך לרשום את הדירה בטאבו, במקביל לרישום תרשמו גם את זכות המשכנתא לבנק.

 

דילוג לתוכן