רישום צו ירושה בטאבו

כיצד מתבצע רישום דירה שהתקבלה בירושה בטאבו? אילו מסמכים וטפסים צריך לצרף בהגשת בקשת רישום צו ירושה בטאבו?

צו ירושה מקוון לצורך רישום דירה בירושה בטאבו

לצורך מימוש ירושה, ורישום דירת ירושה בטאבו על שם היורשים, יש לעבור מספר פעולות.

טרם פניה לטבו לצורך רישום דירת ירושה, יש צורך לקבל צו המורה על שם מי לרשום את הדירה. צו זה נקרא צו ירושה מקוון או צו קיום צוואה. אם יש צוואה מגישים בקשה למתן צו קיום צוואה, ואם אין צוואה מגישים בקשה למתן צו ירושה. את הבקשה למתן צו ירושה ניתן להגיש לרשם הירושה או לבית הדין הרבני.

הסתלקות מירושה –  בעת הגשת הבקשה יכול יורש להסתלק מכל חלקו בירושה, מחלק מחלקו בירושה או ממנה המגיעה לו לפי הצוואה.

אם לא הוגשה התנגדות לבקשה למתן צו ירושה או צו קיום צוואה, ניתן הצו.

רישום דירה שהתקבלה בירושה בטאבו

לאחר שניתן צו ירושה מקוון, או צו קיום צוואה מקוון, מגיעה העת לפנות לרשם המקרקעין (הטאבו) בבקשה לרשום את דירת הירושה על שם היורשים. עורך דין יכול להגיש את הבקשה באופן מקוון.

הסכם בין יורשים – לאחר שניתן צו ירושה יכולים היורשים לערוך הסכם בין יורשים בו יחלקו את הירושה בשונה מצו הירושה או מהקבוע בצוואה. אם נערך הסכם חלוקת עיזבון, היורשים יגישו אותו לרשם המקרקעין יחד עם בקשתם לרישום הירושה.

טופס בקשת רישום צו ירושה בטאבו

בקשה לרישום ירושה בלשכת רישום מקרקעין או רישום צו קיום צוואה בטאבו יש להגיש בטופס "בקשה לרישום מקרקעין" (טופס בקשה לרישום ירושה) כשהוא חתום ע"י אחד היורשים או ע"י מנהל עיזבון (אם נתמנה). אל טופס הבקשה יש לצרף את המסמכים הנדרשים להגיש לצורך רישום ירושה והם:

  • צו ירושה מקוון או צו קיום צוואה מקוון (או מקוריים בהגשה ידנית).
  • אגרת רישום ירושה בטאבו.

מיסוי דירה בירושה

רישום דירה שהתקבלה בטאבו על שם היורשים אינה מהווה עסקה במקרקעין ואינה חייבת במס שבח או מס רכישה.

במכירה עתידית על ידי היורשים הם עלולים לחוב בתשלום מס שבח על כל תקופת השבח מעת הרכישה על ידי המנוח ועד למכירה על ידם. לצורך חסכון במס שבח ירושה או פטור ממס שבח על דירת הירושה מומלץ להיוועץ עם עורך דין ירושה ומקרקעין. כך יתכן מקרים בהם כדאי לעשות הסתלקות בין יורשים, הסכם חלוקת עיזבון או אפשרויות אחרות, שיחסכו מכם מיסים מיותרים.

על מנת לקבל יעוץ וטיפול מקצועי של עורך דין ירושה צוואה ועיזבון התקשרו: 03-5758484.

דילוג לתוכן