עמוד הבית >> עורך דין מקרקעין >> עורך דין חוזה שכירות דירה

עורך דין חוזה שכירות

עורך דין לחוזה שכירות דירה, יצחק גולדשטיין, מייצג משכירים ושוכרים בהסכמי שכירות, במגוון נכסים, כמו דירות, חנויות, משרדים, מבני תעשיה ועוד. כמו כן המשרד עוסק בתביעות בנושאי שכירות, כמו הפרת חוזה שכירות ופינוי מושכר.

עריכת הסכם שכירות הינו צעד משמעותי ביותר, שיכול להשפיע על עתידכם הכלכלי. טעות בהסכם שכירות עלול לגרום לכך שהשוכר לא ישלם עבור השכירות ולא יפנה את הנכס. למרות שמדובר אולי ברכוש הכי יקר שלכם, לא תוכלו ליהנות ממנו.

לכן, הסכם שכירות נכס ובמיוחד בהשכרת דירה עושים רק בעזרת עורך דין לחוזה שכירות.

עריכת הסכם שכירות באמצעות עורך דין המתמחה בחוזים

למשרד עורכי דין לענייני חוזים – יצחק גולדשטיין ניסיון וידע רב בתחום השכרת דירות והשכרת נכסים מסחריים. עורך הדין ילווה אתכם בביצוע עסקת שכירות בטוחה, תוך עריכת חוזה מותאם אישית לנכס ולצרכים שלכם. ההסכם יכיל את הסעיפים הנדרשים על מנת לשמור על הקניין והאינטרסים שלכם. כמו כן עוה"ד ידאג להשיג עבורכם את הביטחונות המתאימים, למקרה שחלילה השוכר יפסיק לשלם או יפר את התחייבויותיו. באמצעות כך, תחסכו מכם בעתיד עגמת נפש ועלויות משפטיות רבות.

בחוזה תצוין תקופת השכירות (כולל אופציה אם ישנה), דמי השכירות החודשיים, מטרת השכירות, שמירה על המושכר, ביצוע תשלומים שונים, דיווח לרשויות כמו עירייה וחברת חשמל, ביצוע תיקונים בדירה, בטחונות ועוד.

בדיקת השוכר

 טרם חתימה על הסכם שכירות יש לבדוק את יכולותיו של השוכר לעמוד בהתחייבויותיו. זאת בין השאר באמצעות בדיקת תלוש משכורת, ובדיקה במאגר מרשם החייבים המוגבלים באמצעים של הרשות לאכיפה וגביה, ובדיקה של חשבונות מוגבלים באתר של בנק ישראל. כמו כן יש לדאוג לקבלת שקים מראש, ערבים לחוזה, ובטחונות נוספים כמו ערבות בנקאית. עורך דין לענייני שכירות ידאג לבדוק נושאים אלה עבורכם טרם חתימת ההסכם.

הפרת חוזה שכירות

במקרה של הפרת ההסכם על ידי השוכר או הפרה על ידי המשכיר צריך לפעול במוקדם כדי למנוע נזקים.

הפרת ההסכם על ידי השוכר היא בעיקר אי תשלום שכר הדירה או אי שמירה על המושכר. במקרה כזה על בעל הדירה לשלוח מיד מכתב התראה מעורך דין לשכירות, ולהתריע כי אם העוולה לא תתוקן הוא יאלץ לפעול בדרכים משפטיות, להגיש תביעת פינוי מושכר ולתבוע פיצוי מהשוכר ומהערבים. מקרה נפוץ נוסף הוא יציאת שוכר לפני הזמן ולעתים ללא הודעה מוקדמת. במקרה זה יש לתבוע ממנו ומהערבים את תשלום דמי השכירות, בהתאם להסכם.

הפרת הסכם על ידי המשכיר יכולה להיות באופנים רבים. למשל מקרה של ליקויים בדירה, שמונעים הנאה ממנה, והמשכיר אינו מוכן לתקנם. כך גם במקרה שהמשכיר דורש לפתע פינוי הדירה לפני סוף התקופה כי הוא צריך אותה, או מעוניין לשפר את דמי השכירות. במקרים אלו יש לשלוח מכתב התראה מעורך דין ולפעמים גם להגיע לתביעה משפטית.

 הפרות הסכמי השכירות מחדדות את הצורך להיערך מראש כדי למנוע נזקים. כל שני הצדדים לדאוג לחוזה שכירות ערוך היטב, מותאם למה שהם צריכים ושהוא מגם עליהם. על המשכיר גם לדאוג לערבות בנקאית ו/או ערבים טובים.

דילוג לתוכן