פרטת עיזבון

תוך 60 יום ממינויו צריך מנהל עיזבון להגיש פרטת נכסי העיזבון בתוספת תצהיר ואסמכתאות. הפרטה כוללת רשימה של נכסי וחובות העיזבון כפי שהיו בעת הפטירה המנוח. אם מתגלים נכסים נוספים לאחר הגשת הפרטה יש להגיש תוספת לפרטה תוך 14 יום. האפוטרופוס הכללי יכול להאריך את תקופת הגשת הפטרה.

כאמור, פרטת עיזבון היא פירוט הנכסים של העיזבון בעת פטירת המנוח. בין השאר על מנהל העיזבון לפרט את:

  • נכסי המקרקעין של המנוח. על מנהל העיזבון לרשום על המקרקעין הערה על מינוי מנהל העיזבון.
  • מזומנים בבנק וניירות ערך (חשבונות עובר ושב, קופות גמל, חסכונות, מטבע חוץ וכו'). צריך לצרף אישורי בנקים וריכוז של יתרות בכל החשבונות של המנוח ביום הפטירה. בשמות של החשבונות בבנק צריך לכתוב שהחשבונות מתנהלים על ידי מנהל עיזבון. לפרטה יש לצרף אישור הבנק על רישום ההערה.
  • רהיטים וחפצים אחרים.
  • תכשיטים ודברי ערך.
  • חובות המגיעים לעיזבון.
  • זכויות אחרות.
  • כן יש לפרט את חובות העיזבון.

חובת הגשת פרטה של העיזבון

מנהל עיזבון קבוע צריך למלא אחר חובות דיווח לאפוטרופוס הכללי בהתאם לחוק ולהגיש פרטת עיזבון ודוחות כספיים במועד.


משרדו של עו"ד ונוטריון יצחק גולדשטיין, עורך דין לענייני ירושה, מתמחה במגוון שירותים משפטיים הקשורים לשמירת העושר המשפחתי, לרבות עריכת צוואה, בקשה לקיום צוואה, התנגדות לצוואה, ניהול עיזבון, עריכת הסכמי חלוקת עיזבון, ניהול הליכים בבית המשפט לענייני משפחה ואצל הרשם לענייני ירושה, וליווי משפטי אישי ומסור.

הידע והניסיון המשפטי והכלכלי של משרדנו עומד לרשות לקוחותיו בתיקי עיזבון בהם מעורבים בדרך כלל היבטים עסקיים ומסחריים בקנה מידה משמעותי.

אם אתם מחפשים עורך דין בבני ברק מקצועי ושירות מצוין בתחומי הירושה, הצוואות והעיזבון, משרדנו עומד לרשותכם. ניתן לפנות בטלפון 03-5758484 או במייל: main@ygoldlaw.co.il.


כל הזכויות לתוכן האתר שמורות לבעליו. תוכן האתר אינו מהווה יעוץ משפטי, אינו מקיים יחסי עורך דין לקוח, ואינו מהווה תחליף להתייעצות פרטנית עם עורך דין העוסק בתחום. המסתמך/ת על המידע שבאתר עושה זאת על אחריותו/ה בלבד. בכל מקרה יש להיוועץ עם עורך דין ולא להסתמך על מקורות מידע כלליים. קריאה באתר מהווה הסכמה לתנאים אלו.

דילוג לתוכן