מחיקת חובות ב-24 שעות? – כל האמת שלא מספרים לך!

עורך דין למחיקת חובות – עורכי דין רבים מבטיחים ללקוחותיהם הרים וגבהות, ללא כל בסיס. אחד ההבטחות היא – מחיקת חובות לבנקים בהוצאה לפועל תוך 24 שעות "כמו לטייקונים". כלומר, תלוו כסף מהבנקים, תחיו טוב, וכשמגיע השעה להחזיר, תמחקו חובות. גם לכם ההבטחה נשמעה לא אמיתית? צדקתם!

יכול לעניין אותך: חשבון מוגבל – לא גזירת גורל.

עורך דין מחיקת חובות – כל האמת!!

בניגוד להבטחות, לא בטוח שימחקו לכם חובות, כך למשל ישנם חובות שאינם ברי הפטר כלל. כן בטוח שתכנסו להליך לא נעים בכלל, ולפעמים גם ארוך.

עיכוב הליכים תוך 24 שעות

הבטחות – לפי סעיף 77א לחוק ההוצאה לפועל, רשם ההוצאה לפועל יכול להורות על עיכוב כל ההליכים וההגבלות בעת פניה להליכי פשיטת רגל.

המציאות – רשם ההוצאה לפועל יורה כך רק אם הוא סבור שאין תועלת בהליכי הוצאה לפועל כנגד החייב. כמו כן, הרשם יורה על עיכוב הליכים רק אם הדבר נראה לו מוצדק, וצפוי שהזוכה יתנגד. ישנם רשמים שלא מאפשרים עיכוב הליכים בתיקי שאינם ברי הפטר בהליך פשיטת הרגל, דהיינו מזונות, קנסות, וחובות שנוצרו במרמה. 

מחיקת חובות לבנקים – הליך קצר?

הבטחות – הליך המסתיים בתוך 18 חודש.

המציאות – לרוב לא פחות מ-4.5 שנים.

ביטול הגבלות ניהול חשבון בנק

הבטחות – ניהול חשבון בנק, שימוש בשקים ובכרטיס אשראי.

מציאות – לאחר שניתן צו כינוס, החייב הופך ללקוח מוגבל מיוחד בבנקים, ויכול לנהל רק חשבון בנק אחד. הוא לא יכול לקבל אשראי והלוואות, לא יכול להיכנס למינוס, לא יכול להחזיק יותר מכרטיס נטען אחד, לא יכול לשלם באשראי או תשלומים בכרטיס, ואסור לו להשתמש בשקים.

אישור יציאה לחו"ל

הבטחות – ניתן לצאת לחו"ל.

מציאות – משניתן צו כינוס לחייב, ניתנת החלטה אוטומטית של בית המשפט לעיכוב יציאת החייב מהארץ. רק במקרים מיוחדים, בית המשפט יאשר לצאת לחו"ל לתקופה קצרה, לדוגמה בשל צורך רפואי או לצורכי עבודה.

אופציה לנהל עסק עצמאי

הבטחות – ניתן לנהל עסקים בהליך פשיטת רגל.

מציאות – פושט רגל לא יכול לייסד ולהיות בעל עניין בתאגיד. החייב במעקב של המנהל המיוחד וכונס הנכסים הרשמי בעניין הכנסותיו, הוצאותיו ונכסיו, ואסור לו ליצור התחייבויות חדשות בהליך פשיטת הרגל.

מחיקת חובות – דירוג אשראי – BDI

הבטחות – הבטיחו לכם מחיקת חובות בלי פגיעה בדירוג אשראי, ובלי רישום ב-BDI?

המציאות – בדרך כלל לאחר צו הכינוס אתם תוכרזו כפושטי רגל והמידע יועבר ל-BDI ל-7 שנים. לאחר שתגמרו את הליך פשיטת הרגל, עדיין תהיו מסומנים ולא תקבלו אשראי והלוואות בבנקים.

הבטחה למחיקת חובות – הוראות לשכת עורכי הדין

בעניין ההבטחות ראוי להביא את הוראות לשכת עוה"ד:

"החלטות וחוות דעת

פרסומת אסורה: שימוש במושגים מטעים והתחייבות לתוצאות

16.09.2018

עו"ד מנחם מושקוביץ, יו"ר ועדת האתיקה הארצית

בכל הכבוד "להישגים" של עורכי הדין, פרסומת צריכה למסור מידע ענייני, אמין ונכון, שמשקף נאמנה את המצב המשפטי וגם את ניסיונו של עוה"ד ולא מצג שאינו קשור באלו.

פרסומת (לרבות סרטוני וידאו או כל מדיה אחרת) במסגרתה מתחייב עוה"ד על תוצאה: זכייה, "ניצחון בהליך", הקטנת חובות או מחיקתם וכד' הנה פרסומת מטעה כלפי הציבור אשר עשויה ליצור רושם לא נכון ושאינה מכבדת את מקצוע עריכת הדין, כהגדרתה בסעיף 2א לכללי לשכת עורכי הדין (פרסומת), התשס"א-2001.

ודוק, "מחיקת חובות" הוא אינו מונח משפטי והשימוש במושג זה בפרסומות, כאילו זה הפתרון האופטימלי ודרך הפעולה בכל תיק, הוא שימוש מטעה, שאף עלול לעודד אנשים לאי תשלום חובות. על עורך הדין לפעול במסירות ונאמנות ללקוח בכל תיק בהתאם לנסיבותיו, ועל כן השימוש בביטוי "מחיקת חובות" או בביטוי "הקטנת חובות" (להבדיל מ"הפטר", "הסדר" וכו') הוא אסור.

 בנוסף, פרסום תמונות של שיקים ש"השיג" עוה"ד ללקוחו מהווה אף היא פרסומת מטעה ושאינה מכבדת המקצוע.

בכל הכבוד "להישגים" של עורכי הדין, פרסומת צריכה למסור מידע ענייני, אמין ונכון, שמשקף נאמנה את המצב המשפטי וגם את ניסיונו של עוה"ד ולא מצג שאינו קשור באלו.

(את/180/18 החלטה מיום 16.09.2018)"

מה לעשות אם יש חובות לבנקים?

אם יש לכם חובות המעיקים עליכם ושקלתם אפשרות לבקש פשיטת רגל, כדאי שתבחנו לפני כן את האפשרויות האחרות.

האפשרות הראשונה והמומלצת ביותר היא פניה לבנק ולנושים אחרים בבקשה להפחית את החוב, הריביות והקרן. אם הבנק משתכנע שהאלטרנטיבה היא מחיקת מלוא החובות, הוא עשוי להסכים למחיקה חלקית. סוכריה שתתנו לבנק (כמו בטחונות מצד ג', או תשלום חלקי באופן מיידי) תקל עליו ללכת לקראתכם. בתיקים ישנים הסיכוי להנחה גדול יותר.

רק כשאין ברירה אחרת מומלץ לפנות להליך פשיטת רגל, על מנת להתחיל חיים חדשים לאחר סיום הליך פשיטת הרגל.


משרד עו"ד יצחק גולדשטיין

למשרד עו"ד יצחק גולדשטיין ניסיון עשיר בתחום הבנקים, וזאת בין השאר במסגרת ייצוג בנק מוביל משך למעלה מ- 25 שנה, בין השאר בתביעות שהגיש המשרד בשם הבנק כנגד חייבים, בייצוגו כזוכה בלשכות ההוצאה לפועל, וכנושה בהליכי פשיטת רגל ופירוק חברות, וכן בייצוג הבנק בהתגוננות מפני תביעות שהוגשו כנגדו.

משרדנו ניהל אלפי הליכים משפטיים בתחום הבנקים בכל הערכאות, החל מלשכות ההוצל"פ, בתי משפט השלום, בתי המשפט המחוזיים, ובית המשפט העליון, והשיג תוצאות מרשימות ביותר, כולל תקדימים משפטיים רבים.

משרד עו"ד יצחק גולדשטיין מעניק טיפול וייעוץ משפטי ברמה מקצועית גבוהה בכלל הסוגיות המשפטיות הנוגעות לתחום הבנקים, תוך מתן שירות אישי אדיב.

דילוג לתוכן