אישור חיים נוטריוני

אישור חיים נוטריוני (תעודת חיים) – נוטריון עורך דין יצחק גולדשטיין, מוסמך לאשר כי פלוני בחיים. לקבלת אישור במהירות ויעילות התקשר: 03-5758484.

אישור חיים נוטריוני

אישור שפלוני בחיים הוא אחד מהאישורים הניתנים על ידי נוטריון. משמעות החתימה הנוטריונית היא שביום מסוים פלוני עדיין היה חי.

אישור זה נדרש למקרים בהם יש צורך להוכיח כי אדם חי, כמו לדוגמה לצורך קבלת שילומים ופיצויים מגרמניה, לצורך ביטוח לאומי או עבור לשכת רישום מקרקעין.

הנוטריון ייתן את האישור רק אחרי שיוודא כי פלוני אכן חי. הנוטריון יאשר שפלוני חי ביום מסוים, רק אם ראה אותו באותו יום.

כמו כן ניתן לבקש תעודת חיים ממשרד הפנים, באמצעות הוכחת זהות המבקש בפני פקיד משרד הפנים.

מחיר תעודת חיים נוטריונית

בגלל חשיבות המסמך, הדרישה היא להמציא חתימת נוטריון ולא חתימה של גורם אחר. נוטריון הוא בעצם עורך דין בעל ותק מעל 10 שנים שעבר הכשרה מיוחדת וועדה בדקה כי הוא כשיר להפיק אישורים נוטריונים.

שכר הנוטריון לאישור שפלוני נמצא בחיים הוא, נכון לשנת 2023: 178 ₪ בתוספת מע"מ.

אישור שפלוני נמצא חי מטופל במשרדנו ביעילות ומקצועיות, וניתן בדרך כלל ביום הפנייה.

אם האדם שצריך את האישור לא יכול להגיע אל משרדנו כגון מחמת מחלה או קשיי ניידות, יש אפשרות שהנוטריון יגיע אל מקום בו נמצא המבקש, ביתו, בית אבות או בית חולים. שירות מחוץ למשרד  הנוטריון ניתן בהתאם לבקשה של מקבל השירות. בהתאם לתקנות על הנוטריון לגבות עבור שירות מחוץ למשרדו שכר נוסף כדלהלן: עבור השעה הראשונה או חלק ממנה ממועד יציאת הנוטריון ממשרדו ועד שובו – 578 ₪. עבור כל מחצית שעה נוספת או חלק ממנה – 178 ₪.

  • למידע נוסף אודות שכר נוטריון ראה: שכר נוטריון 2023.
  • למידע על תעודת חיים מרשות האוכלוסין וההגירה משרד הפנים ראה כאן.
  • למידע על אישור חיים לצורך ביטוח לאומי (Life Certificate)  (טופס 10420) ראה כאן.
  • לקבלת אישור בשגרירויות ישראל בחו"ל ראה כאן.
  • מידע על נוטריון ישראלי בחו"ל.

יצחק גולדשטיין עורך דין נוטריון בתל אביב מנפיק את כל האישורים הנוטריונים, לרבות ייפוי כוח נוטריוני, תרגום נוטריוני, אימות חתימה, אישור העתק נאמן למקור ועוד. כמו כן משרד עורכי דין יצחק גולדשטיין עוסק בתחומי המשפט אזרחי מסחרי בדגש על מקרקעין, ירושה ובנקאות.

לקבלת אישור חיים התקשרו לטלפון: 03-5758484 או פנו במייל: main@ygoldlaw.co.il.

דילוג לתוכן