מגשר משפחתי

בעבר נהוג היה לומר כי ׳כביסה מלוכלכת מכבסים בתוך הבית׳, כלומר, לא כדאי לשתף אף אחד בבעיות שלנו כדי שלא יביכו או יביישו אותנו ברבים, לכן משפחות רבות סובלות ממתיחות, מריבות והרבה חתולים שחורים שעוברים בין בני המשפחה אך נמנעות לחפש עזרה מקצועית מתוך בושה. זו בדיוק הסיבה שלשמה התפתח תחום הגישור המשפחתי, כדי לתת מענה הולם לצרכי המשפחה הסובלת מסכסוך מתמשך ולנפץ את מחסום הבושה. מגשר משפחתי בעל ניסיון יכול לעזור לכם לראות את הדברים מנקודת מבט אחרת, ולפתור בעיות זוגיות או משפחתיות.

מהו גישור משפחתי?

בשונה מהליך גישור גירושין או גישור זוגי המתמקד בשני בני הזוג שהתגלע סכסוך ביניהם, ואשר תפקידו של המגשר בו להוביל אותם להסכם גירושין או פתרון הסכסוך באמצעות הסכם, הגישור המשפחתי מציע מענה רחב לכל בני המשפחה ומתמקד בכל אחד ואחד מהם, מתוך הבנה שהסכסוך פוגע בכולם. מטרתו של הגישור המשפחתי איננו להביא להסכם משותף אלא לטהר את האווירה העכורה וליצור בסיס לקרבה ושיתוף פעולה מחדש.

למי מתאים גישור משפחתי?

גישור משפחתי מתאים כאשר הסיכסוך אינו מוגבל לשני ההורים אלא מתפשט אל המשפחה המורחבת, אל הילדים ( בכל גיל ) ואפילו לנכדים. הרקע יכול להיות חילוקי דעות על ירושה, החלטה שאינה מקובלת על שאר בני המשפחה, האשמות הדדיות או מריבה שאף אחד לא מצליח לסיים. במקרה זה יש צורך בהקשבה לכל הצדדים בלי יוצא מן הכלל, להבין מה שורשי הסכסוך ומה גרם לשבר בין בני המשפחה, ומשם לחפש את המכנה המשותף, להגיע לפשרה ולסיים את הסכסוך בחיוך, חיבוק ולחיצת יד.

גישור זוגי במקביל למשפחתי

ניתן לשלב בין שני התחומים במקרים בהם הסכסוך כה מורכב עד שהוא קרע את שני בני הזוג ל׳מחנות׳, כאשר כל אחד מן הצדדים תומך במקורביו. במקרה כזה בנוסף לגישור המשפחתי ייתכן שתזדקקו גם לגישור זוגי, על מנת לפייס את בני הזוג, להביא אותם להבנה הדדית ולשקם את יחסיהם לאחר המריבה.

מי מוסמך להיות מגשר משפחתי?

לרוב נמצא כי מגשרים משפחתיים הינם בעלי רקע בעריכת דין או בעלי הכשרה טיפולית, אולם אין בכך הכרח. מגשר משפחתי מוסמך על ידי קורס מגשרים מקצועי, כאשר התכונות הרצויות הינן יכולת הקשבה גבוהה, אמפתיה והכלה. כאשר אנו ניגשים לבחור את המגשר המשפחתי עבורנו חשוב לבדוק היכן למד, מה הניסיון הקודם שלו, והאם יש כימיה ראשונית ביניכם אליו.

לסיכום

סכסוך משפחתי ממושך גורם ללחצים, מתחים ומריבות בלתי פוסקות אשר מונע מבני המשפחה לחוש נוח האחד עם השני ואף עלול לקרוע את המשפחה ל׳מחנות׳. חשוב לפתור את הסכסוך ולא להתבייש לשתף אנשי מקצוע. לאחר מספר פגישות עם מגשר משפחתי מוסמך תוכלו לסיים את הסכסוך לשביעות רצון כולם, ועד מהרה תוכלו לשוב ולקיים ערבי שבת נעימים, ערבי חג מהנים, לשים את הכל מאחורינו וליהנות מאווירה משפחתית חמה.

דילוג לתוכן