גירושין בהסכמה

גירושין בהסכמה זה אולי הרע במיעוטו אבל אי אפשר להפריז במידת האתגר של התהליך שאתם עתידים לעבור. אמנם הליך גירושין מהיר בהסכמה תמיד עדיפים בכל המישורים, הכלכליים, הנפשיים וכמובן עבור הילדים. בכל זאת, הליך כזה הוא עדיין חתימה על חוזה משפטי חדש. החוזה המשפטי הישן הוא למעשה זה שהכתיב את היותכם נשואים. גירושין בהסכמה הוא החוזה החדש שמכתיב את היותכם פרודים ואת הנגזרות שיוצאות מכך. אם אתם הולכים על זה, אתם זוכים במספר רווחים, עלות נמוכה משמעותית, סיום הליכים בזמן קצר, פחות כאבי לב, פחות השפעה שלילית על הילדים. מה העלות, כמה זמן זה לוקח, והאם צריך עורך דין? תשובות לכל השאלות להלן.

חשוב מאוד – עד שחותמים על הסכם גירושין חובה לכתוב צוואה. לא פעם אנשים נפטרו לפני שנחתם הסכם כזה, הנכסים שחסכו כל החיים עברו לבן הזוג ממנו רצו להתגרש, ומשם לבת הזוג החדשה (או בן הזוג החדש) וילדיה, במקום לילדי הנפטר/ת.

כדי לקבוע מראש מי יטפל בעניינים שלכם אם תהיו במצב של אי כשירות, וכדי למנוע שבן הזוג יהיה אפוטרופוס, חובה לעשות ייפוי כוח מתמשך.

הסכם גירושין ברבנות

לקבל גט בהסכמה ברבנות זה אומר בתחנה הסופית להתגרש כמו כל דרך אחרת, ההבדל הוא בדרך. אם יש הסכמות כלשהם בין שני בני הזוג ניתן להגיע לחוזה משפטי מסודר שנוח יחסית לשני הצדדים. עורך דין מומחה להסכם גירושין יוכל לגשר ביניכם ולעזור לכם להגיע להבנות כך שהמחלוקות הקיימות בעניין רכוש, כתובה מזונות או משמורת ילדים יהיו קטנים מספיק כדי שתוכלו לחתום על הסכם הגירושים.

הסכם גירושין בהסכמה ללא ילדים

ככל הנראה מתוך כל האפשרויות להתגרש אפילו כשיש הבנות, גירושין בהסכמה ללא ילדים הם ההליך הקל ביותר. במידה ויש לזוג נכסים משותפים בדרך כלל החלוקה תהיה חצי חצי ואם אין נכסים משותפים כל אחד ייקח את חפציו וימשיך לדרכו. במקרה של סיום יחסים בהסכמה ללא ילדים וללא צורך בגט לא בהכרח תזדקקו לקבל סיוע של עורך דין לענייני משפחה או עורך דין גירושין. שהרי מדובר על הסכם פשוט שבסופו כל אח מהצדדים יצא לדרך חדשה.

אם נדרש גט הרי שכדאי מאוד לגשת א הרבנות עם עורך דין גירושין מומלץ. זכרו כמובן, כאמור, כי גם אם אתם חותמים על הסכם גירושין בהסכמה, אתם עדיין מתגרשים, כלומר, עדיין יש כאן פירוק של חוזה קודם שהוא יצירה של שניכם בתור פרטים נפרדים לזוג. חשוב להבין את המשמעויות המשפטיות שיש לזה, בין היתר, משום שבמדינת ישראל הגירושין עצמם צריכים להיעשות דרך הרבנות במידה והתחתנתם כדת משה וישראל. מדובר על הליך פשוט למדי הכולל תשלום נמוך יחסית של אגרה בגובה מסוים, אך הוא יכול להסתבך אם בית הדין מעלה קושיות באשר אל עילת הגירושין.

חשוב לדעת כי גם אם הכול נעשה בהבנה, עדיין להתגרש אומר שהאישה לא תהיה רשאית להתחתן עם כהן. כמו כן היא תיאלץ להמתין לפחות שלושה חודשים עד לקיום חתונה עם אדם אחר.

בכל מקרה לא כדאי להוציא הסכם גירושין בהסכמה דוגמא מהאינטרנט. מדובר במסמך שיכול לתת לכן רקע  כדי שתדעו מה הולך להיות באותו חוזה, אבל לאור המורכבות חשוב לעשות הכול בליווי וייעץ עורך דין.

הסכם גירושין בהסכמה עם ילדים

ברגע בו יש ילדים, השאלה איך מתגרשים בהסכמה הופכת להיות כזו שהתשובה עבורה מעט יותר מורכבת מטבע הדברים. הסכם גירושין בהסכמה עם ילדים הוא הסכם שצריך להיעשות תחת עינו של מגשר גירושין מקצועי, עורך דין לענייני משפחה או עורך דין גירושין היודע את העבודה. למה? הרי על פניו מדובר על הליך שנעשה בהבנות משותפות. התשובה לכך מורכבת. גירושין בהסכמה עם ילדים אלו גירושין בהם יש מי שסופגים את התוצאות של המהלך, הילדים כמובן. לכן, החיים של שני בני הזוג לעולם מושפעים מכך. בין היתר בבחירה של מקום מגורים, מזונות, משמורת משותפת או רגילה תמיכה כלכלית לאורך שנים ועוד. כך שכאשר יש ילדים חשוב לכתוב את ההסכם במשותף עם איש מקצוע המכיר את השדה המשפטי וכזה שיודע איך לעזור לכם לכתוב הסכם מחייב עבור שני הצדדים שמגן על הזכויות של כל הנוגעים בדבר. אולי עכשיו אתם באמת מצליחים לחתום על הסכם גירושין בהסכמה עם ילדים, אבל אל תשכחו כי החיים דינמיים. אולי תכירו בני זוג אחרים, תקימו משפחות חדשות, תמצאו עבודה ועוד. כך שלהסכם הזה, זה של אותם גירושין בהסכמה הוא הסכם שחייב קודם כל לשמור על הזכויות שלכם במידה ואתם מעוניינים לעשות שינויים כאלו ואחרים בחיים שלכם ובשלב השני, לשמור עליכם משינויים שאולי יבחר לעשות בן הזוג שלכם לשעבר.

כך שהדיון הוא באמת לא האם ניתן גט בהסכמה ומה אפשר לעשות כדי למנוע מהצד השני לבצע מיני מניפולציות שונות. אלא הוא נוגע בבסיסו של דיון חשוב מאוד, הוא מה עושים מי שהיו קשורים בעבותות בעבר ורוצים לצאת לחיים חדשים תוך התחשבות זה בזו לאורך שנים קדימה.

עלות גירושין בהסכמה

פעמים רבות אנו נשאלים, כמה עולה להתגרש בהסכם משותף?

זו שאלה שאי אפשר לתת עליה תשובה במסגרת מאמר זה, במיוחד מכיוון שכל תיק שונה מהשני, תלוי אם יש ילדים או אין ילדים והאם יש ענייני מזונות או משמורת; האם צריך לדון על רכוש; האם יש טענות בעניין כתובה.

יחד עם זאת ככלל אצבע, עלות של גירושין בהסכמה עולה אותו דבר בנושאים מסוימים וזולה יותר באחרים. כלומר, בכל הנושא לתשלומי אגרות לבית הדין הרבני, וכיו"ב אין שינוי. לעומת זאת התשלום לעורכי דין נמוך משמעותית כאשר יש הסכמות, שרק צריך להעלות אותם על הכתב.

תוך כמה זמן מקבלים גט בהסכמה ברבנות?

אם אין הסכמות ליכול לקחת שנים כדי להתגרש. זאת לאור טקטיקות שונות למשיכת זמן ולחץ על הצד השני.

לעומת זאת כאשר יש הבנות מדובר על הליך גירושין מהיר בהסכמה. אם בני הזוג בדרך של פירוק חבילה הגיעו להבנות או אפילו מסכימים להיפגש אצל מגשר מומחה כדי לקדם מו"מ ביניהם, ההליך המשפטי יכול להיות קצר מאוד.  תוך מספר פגישות מועט ניתן לגבש את כל סעיפי ההסדר בין המתגרשים, ולבקש מהרבנות לסדר נתינת גט.

אם אתם רוצים לקבל סיוע משפטי עבור יצירה של הסכם עבור גירושין בהסכמה אתם מוזמנים לפנות ולקבל מענה. ליווי משפטי מקצועי של עורך דין גירושין בעל ניסיון יכול להקל על התהליך אותו עוברים הצדדים.

דילוג לתוכן