גישור גירושין

הליך גישור גירושין הפך פופולארי בשנים האחרונות ומדובר בהחלט על שינוי חשוב ומבורך. גישור גירושין הוא הליך בו אנחנו למעשה מפרקים ביחד, עם שני בני הזוג, את הפרטים השונים של החוזה הוא הסכם הגירושין כדי לקבל החלטות טובות יותר, בשיתוף, ביחד. אין כל צל של ספק כי הכניסה של גישור משפחתי כזה הביאה לשינוי משמעותי באופן בו מתנהלים גירושין במדינת ישראל. הליך שנערך בידי מגשר מומלץ הוא תהליך בו ניתן לקבל החלטות במהירות יחסית, בלי לערב את בית המשפט ובעיקר למזער כמה שניתן את הנזק שנגרם לילדים. זאת, בשילוב הכניסה ההולכת וגדלה של האפשרויות למשמורת משותפת של שני בני הזוג, הופכים את הליך הגירושין קל יותר בסופו של דבר וכזה שמתנהל בצורה נכונה יותר.

אבל, גם כאן חשוב להגיד כי גישור גירושין הוא הליך אותו כדאי לעשות עם איש מקצוע טוב שיודע את מלאכתו, תוך סיוע שנוגע גם במישור המשפטי כמובן אבל גם נותן מענה כזה או אחר במישור הריגשי החשוב לא פחות.

חוק גישור חובה לפני גירושין

לפני שאנחנו מדברים על גישור שנעשה על ידי מגשר גירושין מומלץ שנבחר על ידי שני בני הזוג, אנחנו צריכים כמובן להזכיר כי היום קיים חוק להסדר התדיינויות בסכסוכי משפחה, תשע"ה-2014. החוק למעשה מחייב כל זוג המעוניין להתגרש שלא בהסכמה, בתהליך גישור קצר הכולל כמה מפגשים בודדים אותם מלווים עובדת סוציאלית ומגשר מטעם המדינה. מדובר מין הסתם בתהליך שיכול להיות טוב אבל כמו כל דבר גם יכול להיות פחות מוצלח.

מכאן שהרבה פעמים ההמלצה של עורך דין גירושין, במידה ולא מדובר על סיטואציה בה אחד מבני הזוג מנסה לבצע שורה של מניפולציות בוטות על הצד השני וכן יש מקום להתדיינות, לקיים שורה של שיחות אצל מגשר גירושין מומלץ שייתן לכם את המענה המתאים עבורכם באופן אישי. הרי גם ככה אתם עלולים למצוא את עצמכם בתהליך גישור, לא עדיף שזה כבר יתנהל על ידי מי שאתם בוחרים בו באמת?

איך מתנהל גישור גירושין?

גישור גירושין הוא תהליך שמתרחש למעשה בכמה שלבים:

  1. כל אחד מבני הזוג מפרט את צרכיו: מדובר אמנם בתהליך לא קל אבל כזה שחייבים לנהל אותו בצורה בוגרת ועניינית. משום כך חשוב כל כך לבחור עורך דין גירושין ומי שיכול להיות מגשר גירושין טוב דיו עבורכם. באמת לא פעם הליך גירושין הוא הליך קשה וכואב, את זה לא צריך להגיד. הרי אין מי שרוצה לפרק את התא המשפחתי שלו, אין מי שרוצה לראות את הילדים שלו רק מספר מצומצם של ימים בשבוע ועוד. אבל, מהצד השני, מהרגע בו מגיעים לסיטואציה הזו, על מנת שלשני בני הזוג יהיה טוב יותר בסופו של דבר ובמיוחד עבור הילדים, איש המקצוע ביחד עם בני הזוג צריכים להצליח ליצור מקום בו שני בני הזוג יכולים לשתף בצרכים שלהם. אין מה לעשות, אין הליך של גישור גירושין שאין בו פשרות. אבל כל עוד הדברים נעשים מתוך הבנה והסכמה –גירושין בהסכמה– קל יותר לקבל אותם וליצור מהם מערכת חדשה שתצליח להיות מותאמת עבור כל הנוגעים בדבר. לא מדובר כאמור בתהליך פשוט אבל כן מדובר בתהליך הכרחי וחשוב מאין כמותו.
  2. בשלב השני, לעיתים לאחר כמה מפגשים של גישור גירושין, בני הזוג מקבלים החלטות ומעלים אותם על הכתב: זו הסיבה בגינה נכון לבצע הליך של חתירה להסכם אצל מגשר גירושין מומלץ היודע את מלאכתו ומכיר את עולם המשפט. הסיבה היא שבין אם נרצה או לא נרצה, המסמך שחותם את ההסכמות הוא מסמך משפטי מחייב שעתיד ללוות את החיים של שני בני הזוג שנים קדימה. זו הסיבה בגינה חשוב כל כך לחתום על הסכם בנוכחות של מי שמכיר את החוק ויודע איך לנהל את התהליך מתוך היכרות עם המשמעות של המילה הכתובה. זאת כדי לשמור על האינטרסים של שני בני הזוג ועל מנת ששניהם יוכלו להגיע להסכם שבאמת יכול להיות העוגן של שני הצדדים גם בעתיד.

אם אתם מחפשים גישור גירושין מקצועי אתם מוזמנים לפנות כבר עכשיו לשיחת ייעוץ. אתם לא צריכים לעבור את התהליך הזה לבד.

דילוג לתוכן