עלות גירושין – כמה עולה להתגרש?

עלות גירושין – כמה עולה להתגרש בישראל זו שאלה שעולה לא אחת והתשובה לה מורכבת, משום שהשאלה מה המחיר להתגרש בעיני כל אחד יכולה להישאל מנקודת מבט אחרת. יש מי ששואלים את השאלה פשוט משום שהם מעוניינים לדעת ולברר כמה עולה לפתוח תיק גירושין ברבנות. יש מי ששואלים מה עלות גירושין משום שהם רוצים לדעת על מחיר אגרת פתיחת תיק בבית המשפט לענייני משפחה. לעיתים שואלים כמה עולה להתגרש משום שרוצים להבין מה המשמעות הכלכלית של שכירת עורך דין גירושין מנוסה, עריכת הסכם אצל מגשר מומלץ, מומחים כמו שמאי או אקטואר, תשלום מזונות, עלות המגורים הנפרדים ועוד. משום שמדובר על שאלה מורכבת, נשתדל לתת לכך תשובה מפורטת. בכל מקרה חשוב לזכור שעלות גירושים בהסכמה נמוכה משמעותית מאשר מקרה לש סכסוך משפטי ארוך ומתיש.

כמה עולה פתיחת תיק גירושין ברבנות בהסכמה?

קיימים לא מעט מקרים בהם שני בני הזוג מבינים שזה הזמן לפרק את החבילה. מדובר כמובן על חוויה מאוד לא נעימה אבל במציאות הקיימת אלו דברים שקורים גם אם מדובר על חוויה מאוד לא קלה. אם שואלים כמה עולה לפתוח תיק גירושין ברבנות בגדול, אנחנו מדברים על אגרה של 750 שקלים נכון לכתיבת שורות אלו, במידה ושני בני הזוג מעוניינים להיפרד. אם מדובר על תביעה הנעשית על ידי צד אחד המחיר נמוך יותר, בסביבות 400 שקלים. אם מדובר על בקשה לשלום בית המחיר ממש נמוך ועומד על 300 שקלים בסך הכל. תשלום האגרה בנוסף לתשלום עבור פגישת גישור גירושין או ייעוץ עם עורך דין גירושין עבור ניסוח הסכם מסתכם בסכום כסף לא גבוה במיוחד. במקרה הזה, במידה ואין ילדים מתחת לגיל שמונה עשרה מדובר על עלות באמת נמוכה יחסית עבור הליך משפטי לא נעים אולי אבל גם לא מאוד מסובך.

כמה עולה להתגרש כאשר מדובר על סכסוך משפטי?

השאלה כמה עולה להתגרש כאמור היא שאלה כללית וכאן אנחנו נכנסים לאיזור אפילו מורכב יותר למתן תשובה. כאן בנוסף לשאלות כמו כמה עולה לפתוח תיק גירושין ברבנות אנחנו צריכים לשאול את עצמנו כמה עלות גירושין כאשר נכנסים להליך משפטי שלעיתים יכול להימשך לא מעט זמן. במקרה הזה אולי נכון לדבר על התפקיד של עורך דין גירושין ועל המשמעות הכלכלית של בחירת איש המקצוע הזה.

מחיר עורך דין גירושין

עורך דין גירושין הוא מי שמלווה אתכם לאורך הדרך ובעיקר הוא זה שהתפקיד שלו הוא להציב את הזכויות שלכם בראש סדר העדיפויות ולפעול במלוא המרץ על מנת שתקבלו את כל הזכויות שלכם. אין כל ספק כי גירושין בהסכמה, לאחר הליך גישור, זו הדרך הזולה ביותר להתגרש. כאמור, מלבד תשלום אגרה ועוד כמה שקלים עבור תהליך גישור, מלבד זה, התשובה עבור כמה עולה להתגרש תהיה: לא הרבה כסף.

אבל במידה וההליך נעשה שלא בהסכמה מלאה של שני הצדדים וכאשר מתגלגלים לתהליך משפטי מורכב המחיר עבור ההליך צומח במידה משמעותית. חשוב לזכור כי הדרך שלכם להגן עליכם ועל הילדים שלכם היא בעזרת סיוע של מי שרוצה בטובתכם. במקרה כזה חשוב מאוד לבחור נכון עורך דין גירושין במקרה הזה משום שמהר מאוד הסכם הגירושין עלול להיות לרעתכם ולמנוע מכם לקבל את הזכויות שלכם, גם בתור הורים וגם בתור מי שצריכים להתפרנס בכבוד ולפרנס את הילדים שלהם גם כן.

אגרות בית דין רבני

 • תביעת גירושין – כ-400 ₪.
 • החזקת ילדים, הסדרי שהות ומשמורת – כ-360 ₪.
 • הליך ביניים – כ-280 ₪.
 • תביעת כתובה – כ-280 ₪.

אגרות בית משפט לענייני משפחה

 • תביעת מזונות או מדור – כ-240 ₪.
 • החזקת ילדים – כ-360 ₪.
 • תביעה לסכום קצוב – 1% מהסכום הנתבע.
 • תביעת איזון משאבים ופירוק שיתוף – כ-3,000 ₪.

עלות נוספת של הליך גירושין

כמובן שבכל הליך גירושין עליכם לקחת בחשבון גם את ההוצאות הנוספות הברורות מאליהם:

 • מזונות ילדים.
 • עלות מומחים כמו שמאי או אקטואר.
 • שכירת או רכישת דירה נוספת.
 • עלות מגשר.

עלות גירושין – כמה עולה להתגרש?

אין כל ספק כי התשובה עבור השאלה כמה עולה להתגרש יכולה להציף קשיים רבים ורגשות מעורבים. באופן כללי אין הליך גירושין שהוא רק נעים. מדובר על אירוע רגיש מאוד שמעורר לא מעט אמוציות. הדבר החשוב ביותר אולי הוא שכאשר תצאו לדרך תנשמו כמה נשימות עמוקות ותזכרו מה הדברים הכי חשובים. כאשר אתם שוכרים עורך דין גירושין אתם כבר עושים צעד כדי להבטיח את הזכויות שלכם ואת הזכויות של הילדים שלכם לטווח הארוך. מכאן חשוב לזכור כי המטרה היא לא להפיל את הצד השני. המטרה היא שתזכו לקבל את כל הזכויות שלכם ממש מההתחלה ועד הסוף. לשם כך חשוב להסתכל קדימה, להיזכר במטרות שלכם כל הזמן ולנשום עמוק גם ברגעים הקשים ביותר לאורך התהליך.

ליווי עורך דין גירושין

אתם לא צריכים להיות לבד. מחפשים עורך דין גירושין שיעזור לכם לעבור את התהליך בשלום? אתם במקום הנכון. צרו קשר עכשיו.

דילוג לתוכן