עמוד הבית >> נוטריון >> תרגום נוטריוני >> תרגום צו ירושה / קיום צוואה

תרגום צו ירושה / צו קיום צוואה

יש לך חשבונות בנק או נכסים שהורישו לך והם מצויים בחו"ל? קרוב משפחתך היה תושב חו"ל והוא נפטר והוריש לך רכוש? אם אחת התשובות חיוביות, אתה צריך לדאוג לאישור נוטריוני של תרגום צו ירושה או צו קיום צוואה שהותיר אחריו המנוח לאנגלית.

תרגום צו ירושה לאנגלית

צו ירושה הוא צו משפטי שנותן הרשם לענייני ירושה, בית דין רבני או בית משפט לענייני משפחה. הצו ניתן לצורך חלוקת עיזבון מנוח שלא השאיר אחריו צוואה – צו ירושה ללא צוואה. גם במקרה שישנה צוואה אבל היא לא כוללת את כל נכסי המנוח, יש להגיש בקשה לצו הירושה לנכסים שאינם כלולים בצוואה.

לאחר הגשת בקשה מקוונת למתן צו הירושה בעזרת עורך דין לענייני ירושה, רשם הירושה יבדוק במרשם הצוואות האם הופקדה צוואה. כן תפורסם הודעה לציבור, כי ניתן להגיש התנגדויות לבקשה למתן צו הירושה. כן תתבקש עמדת היועץ המשפטי לממשלה. לאחר שלא הוגשו התנגדויות יוציא רשם הירושה צו המורה על חלוקת הירושה – "צו הירושה".

חשוב להדגיש כי צו הירושה לא קובע מהם הנכסים הכלולים בעיזבון, אלא מי הם יורשי המנוח ומה חלקו של כל יורש בעיזבון, לאחר שיתברר מהם הנכסים. כיום רשם הירושה מוציא צו ירושה מקוון והוא תקף כלפי כולם לרבות גופים כמו רשם המקרקעין ובנקים.

תרגום צו קיום צוואה לאנגלית

כאשר מנוח השאיר צוואה, יש לעשות קיום צוואה לצורך קבלת הירושה. צו קיום צוואה הוא צו של רשם הירושה, בית המשפט, או בית הדין הרבני הקובע כי הצוואה מקבלת תוקף.

על מנת לקבל צו המורה על קיום הצוואה, יש צורך להגיש בקשה לצו קיום צוואה, לרשם הירושה או לבית הדין הרבני. לאחר הגשת בקשה מקוונת למתן צו לקיום הצוואה, רשם הירושה יבדוק במרשם הצוואות האם הופקדה צוואה אחרת. כן תפורסם הודעה לציבור, ובה הודעה כי ניתן להגיש התנגדויות. כן תתבקש עמדת היועץ המשפטי לממשלה. לאחר שלא הוגשו התנגדויות יוציא רשם הירושה צו המאשר את הצוואה – "צו קיום צוואה".

מהו תרגום נוטריוני?

אישור הנוטריון לתרגום לאנגלית הופך את המסמך לקביל מול גופים רשמיים. אישור נוטריון הינו אף ראיה מספקת בהליך משפטי. נוטריון אנגלית מעניק אישור שמסמך שתורגם לאנגלית או תורגם מאנגלית הוא אכן נאמן למקור.

יש הרבה מקרים שבהם נדרש אישור נכונות תרגום נוטריוני, אבל דוגמה טובה יכולה להיות אנשים הבאים במגע עם רשויות זרות שדורשות מהם מסמכים. כך למשל, מי שהורישו לו חשבונות בנק או נכסים והם מצויים בחו"ל צריך אישור נוטריוני של צו הירושה או צו קיום הצוואה.

מידע קשור – נוטריון ישראלי בחו"ל.

תרגום נוטריון לצורך מימוש ירושה או צוואה

בקשה לרשת חשבון בנק או נכס מחייבת הגשת מסמכים מתורגמים בחתימת נוטריון מוסמך, וללא חתימת נוטריון מוסמך, המסמכים לא יתקבלו כנאמנים למקור. אישור הנוטריון נדרש כדי ליצור זהות בין המסמך המתורגם למסמך המקורי. פעמים נדרש גם אישור אפוסטיל בנוסף לאישור הנוטריון.

על מנת לקבל שירות נוטריוני מהיר של תרגום צו ירושה או צו קיום צוואה לאנגלית ניתן לשלוח לנו בדואר אלקטרוני סריקה של המסמכים שיש לתרגם, ואנו נטפל בכך בהקדם. לשאלות ופניות ניתן להתקשר לעורך דין נוטריון יצחק גולדשטיין לטלפון 03-5758484 או לפנות במייל main@ygoldlaw.co.il.

תחומי ההתמחות שלנו
דילוג לתוכן